نجيب ترانه جایزه سریال پروژه مجموعه

نجيب: ترانه جایزه سریال پروژه مجموعه نویسنده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی زلزله ۶ ریشتری بافت فرسوده را خاک می‌کند

یک کارشناس مسکن گفت: حدود ۲۰ درصد از جمعیت پایتخت کشور عزیزمان ایران در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ساکن هستند؛ بافت‌هایی که زلزله ۶ ریشتری جهت تبدیل آنها ب

زلزله ۶ ریشتری بافت فرسوده را خاک می‌کند

زلزله ۶ ریشتری بافت فرسوده را خاک می کند

عبارات مهم : زلزله

یک کارشناس مسکن گفت: حدود ۲۰ درصد از جمعیت پایتخت کشور عزیزمان ایران در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری ساکن هستند؛ بافت هایی که زلزله ۶ ریشتری جهت تبدیل آنها به تلی از خاک کافی هست.

عباس شوکتی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مدیریت بحران در کشور ما دست کم ۱۰۰ سال از کشور های توسعه یافته عقب هست. در کشوری توسعه یافته مانند ژاپن مساله زلزله جهت هر لحظه حل شده است هست. حتی مسوولان بحران وقوع سونامی که اصلا قابل آینده نگری نبود را به سرعت و به عالی ترین شکل مدیریت کردند، ولی در کشور ما که بیش از ۸۰ درصد آن روی گسل قرار دارد، نسبت به این پدیده نوعی انفعال و سردرگمی را شاهدیم.

زلزله ۶ ریشتری بافت فرسوده را خاک می‌کند

وی با بیان اینکه همواره در زلزله های بزرگ شاهد بوده ایم که مردم نقش مهم را ایفا می کنند و نهادهایی مانند هلال احمر و شرکت مدیریت بحران به کندی خودشان را به اتفاق می رسانند، اظهار کرد: در حالی که باید عمده مدیریت بحران قبل از وقوع زلزله ها صورت گیرد، ولی متاسفانه پیشگیری به فراموشی سپرده شده است و عمده تلاش و هزینه صرف بعد از وقوع اتفاق می شود. این در حالی است که هزینه های پیشگیری به مراتب کمتر از درمان است.

این کارشناس مسکن و ساختمان گفت: در زلزله ای که بنا بر آمار رسمی کمتر از ۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، تیم های امداد و نجات و مدیریت بحران کماکان دچار سردرگمی هستند و حال باید از مسوولان عزیز پرسید که چه تدابیری جهت زلزله احتمالی پایتخت کشور عزیزمان ایران اندیشیده اند!؟

یک کارشناس مسکن گفت: حدود ۲۰ درصد از جمعیت پایتخت کشور عزیزمان ایران در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ساکن هستند؛ بافت‌هایی که زلزله ۶ ریشتری جهت تبدیل آنها ب

شوکتی ادامه داد: حدود ۲۰ درصد از جمعیت پایتخت کشور عزیزمان ایران در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری ساکن هستند. بافت هایی که زلزله ۶ ریشتری جهت تبدیل آنها به تلی از خاک کافی است ولی متاسفانه روند نوسازی آنها به دلایلی مانند عدم همکاری بانک های عامل به کندی پیش می رود. توصیه دردناک تر اینکه بعضی از ساختمان هایی که به جای ساختمان های فرسوده بنا می شوند، به علت رعایت نکردن استاندارد ها و ضعف نظارت از همان ابتدای بهره برداری در گروه فرسوده ها هستند و صرفا به جای نوسازی فرسوده سازی می کنیم.

وی تاکید کرد: توصیه مهم اینکه به علت نفود ناپذیری بافت های فرسوده عملا امدادرسانی در وقت بروز اتفاق غیرممکن است و کار آواربرداری و بیرون کشیدن انسان ها از زیر آوار ماه ها به طول می انجامد. شرکت مدیریت بحران به عنوان نهاد بالادستی باید با کمک شهرداری ها و نهادهای ذی ربط فکری به حال تعریض معابر کند.

این کارشناس مسکن خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که دولت با جدیت می خواهد به زلزله زدگان وام نوسازی و کمک بلاعوض پرداخت کند که قطعا هزینه های بالایی را می طلبد. امیدواریم ضمن تسریع در پرداخت این کمک ها نظارت دقیقی بر نحوه ساخت و ساز واحد های تخریب شده است اعمال شود تا از این بعد دل ساکنان از بیم وقوع زلزله نلرزد.

زلزله ۶ ریشتری بافت فرسوده را خاک می‌کند

شوکتی همچنین با اشاره به موضع وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن مهر گفت: آقای آخوندی همواره از طرح مسکن مهر انتقاد می کردند و زلزله اخیر که منجر به تخریب واحد های مسکن مهر شد یک بار دیگر مهر تاییدی بر سخنان وی بود.

واژه های کلیدی: زلزله | مدیریت | ساختمان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs