نجيب ترانه جایزه سریال پروژه مجموعه

نجيب: ترانه جایزه سریال پروژه مجموعه نویسنده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری گزارش فیلم‌های آخر هفته سیما

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شاتر آیلند»، «دکل»، «حوض نقاشی»، «نقش دل»، «همه خوب هستند»، «قصه داوود و قمری»، «پیکو»، «سرقت از یک سارق»، «تحفه هند»، «

گزارش فیلم‌های آخر هفته سیما

گزارش فیلم های آخر هفته سیما

عبارات مهم : زندگی

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شاتر آیلند»، «دکل»، «حوض نقاشی»، «نقش دل»، «همه خوب هستند»، «قصه داوود و قمری»، «پیکو»، «سرقت از یک سارق»، «تحفه هند»، «هلیوس»، «دهکده»، «حس ششم»، «شهر پرندگان»، «ریو ۲»، «دوربین»، «پاییز در ایوان منزل نشسته است»، «خان ننه»، «پرندگان عصبانی»، «با تو آموختم ۱و۲»، «حقیقت»، «ماهی سیاه کوچولو»، «هنوز نرسیدیم»، «پایان ناخوشایند»، «ما آب رفتیم»، «مادرم و دیوان خانواده»، «بچه­ ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنج شنبه و جمعه (۲۳ و ۲۴ شهریور ماه) از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

گزارش فیلم‌های آخر هفته سیما

شبکه یک سیما

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «شاتر آیلند» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، پنج شنبه ۲۳ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شاتر آیلند»، «دکل»، «حوض نقاشی»، «نقش دل»، «همه خوب هستند»، «قصه داوود و قمری»، «پیکو»، «سرقت از یک سارق»، «تحفه هند»، «

در این فیلم با بازی لئوناردو دی کاپریو و مارک رافالو خواهید دید: در سال ۱۹۵۲ اندرو، که یک افسر ارشد در پلیس فدرال است بعد از مدت ها دوری از منزل نزد همسر و سه فرزند کوچکش بازمی گردد ولی در کمال ناباوری متوجه می شود که همسرش دلورس، به­ خاطر سابقه روان پریشی، سه فرزندشان را کشته است! اندرو، از شدت ناراحتی دلورس را می کشد و سپس خود نیز از شدت تالمات معنوی دچار پریشانی حواس و توهمات شدید می شود. او به مدت دو سال در آسایشگاهی به­نام اَشکیف، خوابیدن و تحت درمان قرار می گیرد. آسایشگاهی که خاص جنایتکاران روانی هست. اندرو در توهماتش خود را همان مارشال پلیس می پندارد که جهت پرده برداشتن از راز آسایشگاه اَشکیف به آنجا آمده است ….

*************************************

فیلم سینمایی «دکل» به کارگردانی پیتر برگ، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

گزارش فیلم‌های آخر هفته سیما

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مایک ویلیامز، که بر روی دکل نفتی دیپواترهورایزون در خلیج مکزیک کار می کند عازم ماموریت می شود. این دکل بزرگ ترین دکل اکتشاف نفت شناور آمریکاست که در سواحل مکزیک مشغول به کار هست. شرکت نفت و چند شرکت سرمایه گذار تصمیم می گیرند دکل را که از قطعات سرهم ساخته شده است جمع آوری کرده و به جای دیگری انتقال یافته نمایند. مایک مهندس ارشد برق در این دکل است و به مافوق خود آقای جیمی خبر می دهد که دکل به لحاظ فنی پرسشها زیادی دارد و آنها باید قبل از جمع کردن دکل نقایص فنی را برطرف نمایند که مستلزم صرف پول و وقت هست. ولی دونالد به آنها می گوید که از برنامه چند هفته عقب هستند و باید دکل را بلافاصله جمع و به مکان تازه انتقال یافته کنند. مایک و جیمی چاره ای جز اطاعت از فرمان ندارند. آنها در ابتدا مته مهم دکل را از عمق دریا بیرون می کشند ولی به­دلیل نقص فنی، گازی که در زیر حفره جمع شده است باعث فوران و آتش سوزی گسترده دکل می شود. عده زیادی از خدمه کشته شده است و تلاش جهت حفظ دکل هم به­جایی نمی رسد….

در این فیلم، مارک والبرگ، کیت هادسن، کرت راسل وذجان مالکویچ هنرنمایی کرده اند.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شاتر آیلند»، «دکل»، «حوض نقاشی»، «نقش دل»، «همه خوب هستند»، «قصه داوود و قمری»، «پیکو»، «سرقت از یک سارق»، «تحفه هند»، «

*************************************

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، پنج شنبه ۲۳ شهریور ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش می شود.

گزارش فیلم‌های آخر هفته سیما

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: مریم و رضا که عقب­مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده است و ازدواج می­کنند. آنها خیلی سریع صاحب پسری می­شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می­کشد….

در این فیلم سینمایی، شهاب حسینی و نگار جواهریان نقش آفرینی کرده اند.

****************************** *******

فیلم تلویزیونی «نقش دل» به کارگردانی جهان­دخت خادم­المله، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

نقش دل روایت­گر قصه­ای فانتزی از سفر یک زوج جوان به زمان­های گذشته و ارتباط با بعضی فرهنگ­ها و رسوم ایرانی در آن دوره هست. شهرزاد و فرید زوج جوانی هستند که هر دو در حوزه صنایع دستی و هنرهای کشور عزیزمان ایران زمین یعنی نقوش قالی و کاشی­کاری فعالیت دارند. آنها در اثر یک اتفاق و ورد به یک عمارت قدیمی هر دو به چندین سال گذشته رفته و در قالب یک زوج در آستانه ازدواج به نام­های رعنا و محمدعلی قرار می­گیرند….

بیتا سحرخیز و کاوه خداشناس بازیگران این فیلم هستند.

****************************** *******

فیلم سینمایی «همه خوب هستند» به کارگردانی کرگ جونز، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی روبرت دنیرو و کیت بکینسال در مورد مرد میانسالی است به­نام فرانک. او که بعد از فوت همسرش با چهار فرزند خود که هر کدام در شهری زندگی می­کنند فقط از طریق نامه و تلفن در ارتباط هست. بعد تصمیم می­گیرد دورهمی ترتیب داده و همه را دور خود جمع کند. ولی هر کدام از آنها به بهانه­ای از آمدن سرباز می­زنند. فرانک ناامید و دل­شکسته آماده سفر می­شود….

****************************** *******

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «قصه داوود و قمری» به کارگردانی آیدا پناهنده، پنج شنبه ۲۳ شهریور ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با نقش آفرینی هومن سیدی و حدیث میر امینی خواهید دید: جوانی هنرمند به­نام داوود به­عنوان صدابردار سینما و تلویزیون مشغول به­کار است و در زندگی به لحاظ اقتصادی پرسشها زیادی، پیش رو دارد. او یک روز صبح به استودیو مراجعه می کند، آقای نعمتی که استاد تدوین و مونتاژ برنامه هاست از او می خواهد که صدایی از یک نوع پرنده بنام قمری (یاکریم) جهت افکت صدا جهت استفاده در فیلم سینمایی جهت او بیاورد. داوود طفره می رود و می خواهد از صداهای آرشیوی استفاده کند، آقای نعمتی که فردی مجرب و استاد است اصرار دارد که این صدا باید به وسیله داوود به­طور طبیعی ضبط و استفاده شود و در غیر این صورت دستمزد داوود را نخواهد داد….

****************************** *******

فیلم سینمایی «پیکو» به کارگردانی شوجیت شیرکار، پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پیکو نام دختری است که هنوز ازدواج نکرده و به تنهایی با پدر پیرش زندگی می کند. پدر همواره از بیماری معده و دل درد زحمت می برد و وابستگی شدیدی هم به دخترش دارد. به همین علت هر خواستگاری که می آید از دخترش و اخلاق او بد می گوید تا خواستگارها را فراری دهد. پدر هر لحظه می گوید که ازدواج باید از سر عقل باشد و نشانه داشته باشد. دختر از شرایطی که در آن گیر کرده راضی نیست ولی پدرش را دوست دارد و نمی خواهد او را تنها بگذارد….

آمیتا باچان، دپیکا پادوکونه و ایرفان خان در این فیلم هنرنمایی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «سرقت از یک سارق» به کارگردانی دانیل کالپارسورو، پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک سارق سابقه دار به وسیله یک مامور امنیتی وابسته به حزب رییس جمهور اسپانیا استخدام می شود تا به یک بانک و صندوق های امانت آن دستبرد بزند. یکی از افرادی که قبلا با این حزب کار می کرده به­نام سوریانو یک هارد دیسک حاوی اطلاعات محرمانه از فساد اعضای حزب و رییس جمهور اسپانیا را در یک صندوق امانت در این بانک پنهان کرده تا به وقتش همه را افشا کند. ولی سارقین از محتوای این هارد اطلاعی ندارند و قرار است از تونل فاضلاب از بانک خارج شوند و هارد را تحویل داده و پول خود را بگیرند.

لوییس توسار و رودریگو دلاسرنا بازیگران فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «تحفه هند» به کارگردانی محمدرضا زهتابی، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: حسن به­خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می زند تا اینکه دایی او برایش چند محل متفاوت کار پیدا می کند ولی حسن سر هیچ کاری دوام نمی آورد تا اینکه بالاخره حسن به عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول می شود و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی که از همسایگان حاجی است علاقمند می شود. حاجی به علت زرنگی حسن به او پیشنهاد وارد کردن ۱۰ تن چای از هند را می دهد که چای ها به نام حسن وارد شود ولی سود آن نصف شود….

در این فیلم حمیده خیرآبادی، شهلا ریاحی و اکبر عبدی نقش آفرینی کرده اند.

****************************** *******

فیلم سینمایی «هلیوس» به کارگردانی لوک من لانگ، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی چن چانگ و سی وون چیو خواهید دید: هلیوس تروریست قدرتمندی است که قصد دارد یکی از سلاح های میکروبی کره را دزدیده و آن را در هنگ­کنگ منفجر کند. شرکت امنیت ملی کره با همکاری پلیس کره، تصمیم می‎گیرند یکی از دانشمندان مطرح هنگ­کنگ را به­نام پروفسور سیو به کره دعوت نمایند تا با کمک او بتوانند، قبل از ربودن، سلاح را در جای امنی حفظ کنند.

*************************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «دهکده» به کارگردانی ام نایت شیامالان، پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: در یک دهکده دور افتاده افرادی زندگی می کنند که از شهر به اینجا کوچ کرده اند و تلاش می کنند به دور از مناسبات شهری و مدرن زندگی کنند آنها از پول استفاده نمی کنند و به جوانان خود هم اجازه نمی دهند که از جنگل عبور کنند و به شهر بروند لیکن موجودات عجیب و وحشتناکی در جنگل زندگی می کنند. بالاخره دختر نابینایی قصد می کند جهت خرید دارو جهت نامزد خود از جنگل عبور کند و در انتها مشخص می شود این موجودات ساختگی بوده تا بگونه ای جوانان را در دهکده نگهدارند.

در این فیلم سینمایی رایس دالاس هاوارد، ژواکین پونیکس و آدرین برودی نقش آفرینی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «حس ششم» به کارگردانی ام نایت شیامالان، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بروس ویلیس، الیویا ویلیامز و تونی کولت، آمده است: فیلادلفیا مالکوم کرو، دکتر روانشناس، در شبی که آخرین تقدیرنامه اش را دریافت کرده، در منزل اش مورد ترساندن یکی از بیمارانش قرار می گیرد که از شیوه مداوایش شکایت دارد. بیمار کرو را نشانه گلوله قرار می دهد. چند ماه بعد کرو مداوای پسر فرزند ای به نام کول سیر را به عهده می گیرد که با مادرش زندگی می کند. کول به هیچ عنوان راضی به همکاری با روانشناس یعنی کرو نیست. او در همین حین متوجه می‎شود از هنگامی که که روی بیماری کول کار می‎کند، واکنش‌ها همسرش و اتفاقات زندگی­اش به نحوه عجیبی عوض کردن کرده هست. ولی کرو دست از تلاش برنمی دارد و با تلاش بسیار به مسئله کول پی برد؛ او متوجه می شود که ارواح با این پسر فرزند در تماس هستند….

*************************************

شبکه پنج سیما

انیمیشن سینمایی «شهر پرندگان» به کارگردانی وینی تورنلی، پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: پرنده جوانی به­نام کای به شهر پرندگان سفر می کند و می خواهد دیگران را تحت تاثیر قرار داه و متحول سازد.

*************************************

انیمیشن سینمایی «ریو ۲» به کارگردانی کارلوس سالدانا، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۰:۴۵ از شبکه پنج پخش می شود.

در خلاصه داستان آمده است: بلو و ژول و سه فرزندش دلشان می خواهد که از محیط شهر دور شده است و به آمازون بروند. در بدو ورود ژول متوجه می شود که پدرش ادوارد نمرده هست. زندگی در جنگل جهت بلو سخت است ولی تلاش می کند خودش را با محیط وفق دهد ولی نمی تواند. بلو تصمیم می گیرد آمازون را ترک کند که متوجه حضور آدم ها در جنگل و قطع درختان می شود….

*************************************

فیلم تلویزیونی «دوربین» به کارگردانی محسن توکلی، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم با بازی پوریا پورسرخ و بهنوش بختیاری خواهیم دید: حامد یک آتلیه قدیمی که از پدرش به یادگار مانده دارد که نامزدش رعنا اصرار دارد که آن را بفروشد و به­دلیل مخالفت حامد نامزدی­اش را با او به­هم می زند. مجید دوست حامد یک دوربین قدیمی پیدا می کند و به حامد هدیه می دهد که بعدا متوجه می شوند که دوربین از آینده تصویر می گیرد آنها با گرفتن تصویر از تابلوی اعلام قیمت دلار متوجه گران شدن دلار در چند روز آتی می شوند و با فروش منزل و ماشین مجید و آتلیه حامد پول خوبی به جیب می زنند….

*************************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان منزل نشسته است» به کارگردانی اکبر شهبازی، پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم داستان مردی شکارچی است که به شکار علاقه زیادی دارد و روزانه پرندگان زندگی را در دام گرفتار و در قفس حبس می‎کند. مرد دختری معلول دارد که اهالی دِه علت معلولیت این دختر را در اعمال پدر می‎دانند، آخر مرد تحت تأثیر گفته آنها پرندگان را آزاد می‎کند.

در این فیلم تلویزیونی، مهدی حکیمی، رقیه اصلانی، صفر معنوی و داوود سعیدی هنرنمایی کرده اند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «خان ننه» به کارگردانی حامد خیری مطلق، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

این اثر برگرفته شده است از شعر (خان ننه) شاعر معاصر آذربایجان، استاد محمدحسین شهریار به زبان فارسی است که با الگوپذیری از شعرهای این شاعر در قالب بازسازی فضای گذشته به تصویر کشیده شده است است.

در این فیلم تلاش شده است رابطه عاطفی نوه با مادر بزرگ و تاثیرات تربیتی آن در زندگی و همچنین مقایسه آن با وقت حال پرداخته و به آداب و رسوم اخلاقی گذشته و سنن و فرهنگ آیندگان وفادار بماند.

از بازیگران این تله فیلم می توان به شمسی فضل الهی، خسرو پایاب، بیژن لطفی و عباس سرودی اشاره کرد.

****************************** *******

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «پرندگان عصبانی» به کارگردانی فرگل ریلی و کلی کایتیس، پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: در جزیره­ی پرندگان همه شاد و خوشحال هستند و در کنار هم با آرامش زندگی می کنند. ولی قرمز، از اوضاع خودش راضی نیست و هر لحظه خشمگین هست. او که از کودکی تنها بوده و هر لحظه به وسیله دیگر پرنده ها مسخره می شد، هر روز زیاد از قبل عصبانی می شود. تا اینکه پرنده ها تصمیم می گیرند او را به گروهی بفرستند که دست از واکنش‌ها خشنش بردارد….

*************************************

شبکه امید

فیلم سینمایی «با تو آموختم ۱و۲» به کارگردانی جیان لوکاماریا تاوارلی، پنج شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: ماریا دختری است که بعد از اتمام تحصیلات دبیرستان تصمیم دارد وارد دانشکده پزشکی و جراحی شود. او نخستین زنی است که در ایتالیا وارد این دانشکده می شود. نمره آزمون ورودی او خوب است لذا رییس دانشکده نمی تواند از پذیرش او سرباز زند. ورود به دانشکده همان طورکه پدر ماریا آینده نگری می کرد مشکلاتی به همراه دارد؛ آیا که کسی به او به عنوان یک دانشجو توجهی نمی کند ولی همچنان مصمم و استوار است….

جیان مارکو توتری، ماسیو یاجیو و پائولا گارتکسی بازیگران فیلم هستند.

****************************** *******

شبکه افق

فیلم سینمایی «حقیقت» به کارگردانی جیمز وندربیلت، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رابرت ردفورد و توفرگریس خواهید دید: دَن رَدِر، گوینده باسابقه شبکه سی بی اس و ماری میپس، تهیه­کننده او در برنامه به­شدت مورد انتقاد۶۰ دقیقه را روایت می کند. داستانی که به جستجو راجع به اوضاع خدمت سربازی جرج دبلیو بوش، رییس جمهور سابق ایالات متحده در وقت جنگ ویتنام می پردازد.

*************************************

فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا، جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم در بستر تاریخی دهه شصت و مبارزات چریکی نیروهای چپ در شمال کشور و در قیام آمل روایت می شود و درباره­ی یک زن به­نام شهرزاد است که معروف به ماهی سیاه کوچولو است و جهت انتقام فوت شوهرش وارد مبارزه شده است و حالا با دو شخصیت دیگر آشنا می شود و مباحث ایدئولوژیک درباره­ی مبارزه و نقد تفکر چپ میان آنها درمی گیرد.

در فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو»، مریلا زارعی و مصطفی زمانی ایفای نقش کرده اند.

*************************************

شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «بچه ها را کوچک کردم»، «پدر عروس»، «تفریح با دیک و جین» و «راننده بدلکار» پنج شنبه ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

*************************************

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «هنوز نرسیدیم»، «پایان نا خوشایند»، «ما آب رفتیم» و «مادرم و دیوان خانواده» جمعه ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۱، ۱۵، ۱۹ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

واژه های کلیدی: زندگی | داستان | داستان | پرندگان | سینمایی | پرندگان | شهریورماه | کارگردانی | فیلم سینمایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs